Jednodniowe jesienne wycieczki – naturalnie w Małopolsce!

Promienie słoneczne przeświecające przez drzewa w lesie, w prawym dolnym rogu log - napis Małopolska naturalnie
Jesień w Małopolsce zachwyca kolorami i pejzażami, którymi nie powstydziliby się najwięksi artyści… Lasy płonące czerwienią, pomarańczem i żółcią, pełne grzybów i jesiennych skarbów zachęcają by pospacerować, aktywnie wypocząć i naładować akumulatory przed nadchodzącą zimą. Okres urlopowy już dawno minął, czasem ciężko wygospodarować kilka dni wolnego na jesienne eskapady. Ale wystarczy jeden dzień by ruszyć przed siebie i zapomnieć o codzienności…

Październik to jeden z najbardziej kolorowych miesięcy w roku. Przyroda zmienia się nie do poznania. Ostatnie ciepłe promienie słońca dodają energii i oświetlają niezwykłą feerią barw. Październik jest też stosunkowo łaskawy pogodowo i nie brakuje dni z wyższą temperaturą - prawdziwego babiego lata. To wprost wymarzony czas aby zaplanować krótkie wycieczki, które pozwolą się nam nie tylko upajać przepięknymi widokami, ale także dadzą wytchnienie od codzienności. Spieszymy w związku z tym z kilkoma propozycjami wycieczek do miejsc, gdzie jesień potrafi zaskakiwać…


Puszcza Niepołomicka


Puszcza Niepołomicka jest jednym z większych kompleksów leśnych w Małopolsce. Jest domem dla wielu gatunków fauny i flory, w tym największego polskiego ssaka - żubra. Żubr to król Puszczy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Polski na świecie. W lesie nie brakuje grzybów i skarbów jesieni. Spacer leśnymi ścieżkami i obserwacje zmieniającej się przyrody z pewnością zadziałają na Was relaksująco. Dzieciaki również będą zachwycone możliwością podpatrywania dzikiej przyrody i poszukiwania żołędzi, kasztanów i kolorowych liści. Czterokilometrowa ścieżka edukacyjna wprowadzi dużych i małych w fascynujący świat Puszczy. To też genialne miejsce do uprawiania sportu. Biegi przełajowe, wycieczki rowerowe to doskonały sposób na spędzanie czasu w okolicy. Program wycieczki polecamy wzbogacić wizytą w samych Niepołomicach. Można tutaj zwiedzić piękny renesansowy zamek. Był on, za panowania Jagiellonów, drugą królewską siedzibą zaraz po krakowskim Wawelu. Spacerując po mieście nie można ominąć usytuowanego przy Rynku gotyckiego Kościoła Dziesięciu Tysięcy Męczenników – to najstarszy budynek w Niepołomicach. Połączenie wypoczynku na łonie natury i wizyty w historycznym mieście to doskonały pomysł na jesienną wycieczkę. 


Spacer na Maciejową


Wycieczka czerwonym Szlakiem z Rabki-Zdroju na Maciejową to wprost idealna propozycja dla piechurów. Widoki z trasy wprost zapierają dech w piersiach. Rysująca się na horyzoncie panorama Tatr, Beskidów… i Gorce niemal na wyciągnięcie ręki… Niewymagająca wygodna trasa, to doskonałe miejsce, gdzie można pójść z dzieckiem lub rozpocząć swoją przygodę z górami. Okoliczne lasy pełne grzybów przyciągają również wielu ich amatorów. Na Maciejowej czekają nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również smakołyki przygotowywane w tutejszym schronisku. Maciejowa może być zarówno celem, jak również punktem pośrednim w dalszej drodze na Turbacz lub Stare Wierchy. Gwarantujemy, że gorczańskie szlaki nie dadzą o sobie zapomnieć. 


Relaks w basenach termalnych


Pomimo, że Małopolska to wymarzony region do aktywnego wypoczynku, można tu także poleniuchować, a przy okazji zadbać o własne zdrowie. W kompleksach basenów termalnych na Podhalu czeka na Was bowiem moc atrakcji i wodne szaleństwo. Oferta basenów w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach, czy Chochołowie jest tak różnorodna, że każdy znajdzie to co lubi najbardziej. Zjeżdżalnie i rwące rzeki dla amatorów przygód, wodne masaże, tężnie, sauny i solne groty dla zwolenników błogiego relaksu – a dla każdego moc wody termalnej wypływającej z głębi ziemi. Źródła termalne swoją wysoką temperaturę zawdzięczają naturze. Przynoszą ukojenie i działają uodparniająco. Składniki mineralne zawarte w wodzie również mają dobroczynne działanie dla organizmu. 


Małopolska kryje w sobie nieograniczone możliwości spędzenia czasu jesienią. Po inspirację warto sięgnąć do aplikacji VisitMałopolska. Znajdziecie w niej propozycje miejsc wartych odwiedzenia, opisy szlaków turystycznych, ciekawych wydarzeń i wszelkie aktualne informacje turystyczne. Mapa pozwala zawsze znaleźć właściwą drogę, a planer podróży pomoże zaplanować trasę wycieczki. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z obsługą aplikacji do Waszej dyspozycji pozostaje również wirtualny asystent, który będzie wspierał Was w czasie podróży. 


Odkrywajcie Małopolskę jesienią - naturalnie! Tego nie da się opisać to trzeba koniecznie zobaczyć!

Multimedia