Back

Ekoturystyka marką Małopolski - zapraszamy na kolejne szkolenia

Ekoturystyka marką Małopolski - zapraszamy na kolejne szkolenia

plakat Ekoturystyka – marką Małopolski. Jak wykorzystać współczesne trendy do zrównoważonego rozwoju turystycznego regionu i budowania oferty ekoturystycznej?
Zapraszamy ponownie kolejne szkolenia jakie odbędą się pod nazwą „Ekoturystyka – marką Małopolski. Jak wykorzystać współczesne trendy do zrównoważonego rozwoju turystycznego regionu i budowania oferty ekoturystycznej?”

Pierwsze z nich odbyły się już w Starym Sączu, Lancokoronie i Tarnowie. Kolejne odbędą się:

  • Subregion Podhalański: 12 listopada 2019 r., miejsce: Stryszawa – Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej
  • Krakowski Obszar Metropolitarny (KOM): 15 listopada 2019 r., miejsce: Kraków – Dom Kultury Zakole

Szkolenia są częścią projektu „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu” realizowanego przez Fundusz Partnerstwa przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jego celem jest promocja regionu w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i jak najmniej inwazyjny dla środowiska naturalnego oraz zakładający autentyczne zainteresowanie jego bogactwem i dziedzictwem. Ekoturystyka jest ważnym narzędziem pobudzania przedsiębiorczości społeczności lokalnych i rozwijania nowych innowacyjnych, zielonych rynków pracy.

Partnerami szkolenia są:  Ośrodek Kultury – Kraków Nowa Huta, Klub Zakole, Fundacja Eckotravel, Stowarzyszenie Greenways Polska, Małopolskatogo.pl. Zgłoszenia i kontakt w sprawie szkolenia: Barbara Firlej, koordynatorka projektów ekologicznych, Fundusz Partnerstwa; email: pr.funduszpartnerstwa@gmail.com.
Projekt pt. „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu” jest sfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Szkolenia są też częścią większego Projektu ekoMałopolska, którego głównym celem jest prowadzenie różnych działań edukacyjnych i promujących ekologiczne zachowania na co dzień. Oczywiście nie mogło tu też zabraknąć promowanie proekologicznego transportu i zachęcania Małopolan do korzystania z takich form transportu jak rowery, hulajnogi czy rolki (tzw. UTO). 
W tym celu planowane jest: dostosowanie tras rowerowych dla rolkarzy i miłośników hulajnóg, utworzenie 90 km nowych tras rowerowych Velo Małopolska już do 2020 roku, a docelowo aż 1000 km, spójne oznakowanie i inwentaryzacja wszystkich szlaków rowerowych w Małopolsce, atrakcyjny program turystyki rowerowej, system rekomendacji miejsc przyjaznych rowerzystom, oferta gastronomiczna i noclegowa przy trasach rowerowych oraz kontynuacja organizowanych przez Województwo Małopolskie wydarzeń dla miłośników jazdy na rowerze takich jak: Rodzinne Rajdy Rowerowe i Małopolska Tour.

Więcej o projekcie tutaj www.malopolska.pl/ekomalopolska/projekt-ekomalopolska