Bukowina Tatrzańska – dobra na każdą porę roku!

Widok na mężczyznę w stroju góralski na nartach który jest ciągnięty przez konia
Bukowina Tatrzańska, pięknie na wierchach rozłożona, znana jest nie tylko z doskonałych ośrodków narciarskich oraz term, ale także cudownych panoram. Ta malownicza miejscowość, w której w latach międzywojennych organizowano plenery malarskie, zaprasza o każdej porze roku! Jak spędzić czas w Bukowinie Tatrzańskiej? Jak się chce! Można aktywnie, leniwie, twórczo albo bez planu. Tu wypoczynek w każdej formie jest świetny i kompletny!

Bukowina Tatrzańska – świetna baza wypadowa w Tatry Wysokie

Bukowina Tatrzańska jest najlepszą bazą wypadową w Tatry Wysokie. To stąd wiedzie szlak do Morskiego Oka, a także na jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Tatrach – Rusinową Polanę. Z Bukowiny możecie również ruszyć na mniej uczęszczane i przepiękne szlaki w Tatrach Słowackich. Szczególnie polecamy absolutnie magiczną Dolinę Białej Wody, której początek zaczyna się tuż przy przejściu granicznym.

Po wycieczkach górskich możecie w pełni oddać się relaksowi, korzystając z dobrodziejstwa naturalnych wód i odwiedzić kompleks basenów geotermalnych „Termy Bukovina”. Dla miłośników folkloru również znajdą się miejsca niezwykłe. Wśród nich jeden z największych obiektów drewnianych w Polsce – Dom Ludowy. Liczą ponad 90 lat placówka kulturalna to idealne miejsce do poznania fascynującego folkloru górali podhalańskich. Działa tu Bukowiańska Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej, teatr regionalny, a także organizowane są imprezy, które co roku gromadzą tłumy widzów. Koniecznie wpiszcie w swoje kalendarze „Sabałowe Bajania” i „Góralski Karnawał”, będziecie zachwyceni!

Szlakiem malarzy oraz pejzaży

A gdy już przejdziecie wszystkie szlaki Tatr Wysokich, poznacie historię podhalańskiego folkloru, zachwycicie się przedwojenną architekturą pensjonatów w stylu witkiewiczowskim, a wody termalne wyciągną z Was wszelkie troski i bóle – ruszcie na spacer po Bukowinie. Chłońcie widoki jak to dawniej zwykli robić malarze. Tysiące turystów odwiedzających Bukowinę Tatrzańską nie może się mylić – to miejsce wciąga i już nie wypuszcza. I nikt z tego powodu nie narzeka, bo wokoło jest tyle piękna do odkrycia!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets