Facebook link

Winnica Hybridium - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Winnica Hybridium

Winnica Hybridium

Zdjęcie przedstawia kiść winogron rosnących na krzewie winorośli. Winogrona są dojrzałe i soczyste, a na fotografii widoczne są również liście winorośli, W tle rozmyte krzewy.

Witanowice, 34-103 Witanowice

tel. +48 501434554
Wina dojrzewające w beczkach francuskich.

Winnica Hybridum leży niedaleko Wadowic, w miejscowości Witanowice około 40 km od Krakowa. Winnica leży na wysokości nieco ponad 300 m npm, ma wystawę południową, średnie nachylenie 8%. Została ona założona w 2009 roku przez Marcina Pierożyńskiego- właściciela krakowskich restauracji m.in. ZaKładka przy Kładce Bernatce w Krakowie. Ta dwuhektarowa plantacja łagodnie nachylonego południowego zbocza, pokrytego lessową glebą z domieszką piasków i glin daje życie takim szczepom jak hibernal, solaris i bianca, na wina białe, a na czerwone – regent i rondo. Wina dojrzewają tu minimum pół roku w dębowych, francuskich beczkach. Od 2012 winnica produkuje także wino słodkie- SOL ze szczepu solaris. Wina z Hybridum spotkały się z dobrą opinią krytyków i zdobywają medale na różnych konkursach winiarskich. Wina można spotkać w restauracjach i winotekach w okolicy.
Produkcję wina nadzoruje jeden z weteranów małopolskiego winiarstwa Maciej Kaplita z Winnicy Comte w Kluczach (gdzie też odbywa się cały proces wyrobu).