Facebook link

Winnica Amonit - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Winnica Amonit

Winnica Amonit

Na zdjęciu widać rzędy krzewów winorośli w winnicy amonit. Soczyste kolory tworzą fantastyczną kompozycję, a malowniczy pejzaż w tle uzupełnia całość.

Aleja Parkowa 41, 32-043 Cianowice Region turystyczny: Jura Krakowsko-Częstochowska

tel. +48 665749144
Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Winnica na zboczu Doliny Korzkiewki.

Winnica Amonit położona jest w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego, w odległości ok 20 km od Krakowa, w miejscowości Cianowice. Miejsce jest położone dosyć wysoko, około 400 metrów n.p.m. Winnica ma swój początek w 2008 roku, kiedy to właściciel - Marcin Niemiec postanowił zasadzić przy swoim domu na rędzinie parę rzędów winorośli. Plantacja położona jest na dobrze nasłonecznionym, południowym zboczu, opadającym łagodnie w stronę doliny Korzkiewki, w miejscu osłoniętym od północnych wiatrów przez zwartą linię zabudowy. Występuje tu typowa dla regionu wapienna gleba rędzina, składająca się z okruchów skalnych i glin. W obecnej formie winnica zajmuje powierzchnię 45 arów. Winnica posiada trzy odmiany- na wina białe jest to solaris i johanniter, a na wina czerwone regent. Wina z Winnicy Amonit, szczególnie białe, są gościem wielu degustacji, gdzie zyskują bardzo dobrą opinię. Po realizacji założonych planów powiększenia plantacji wina będą dostępne w restauracjach i sklepach winiarskich.

WWięcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz trasach i szlakach rowerowych Małopolski znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl.