Oświęcim i okolice - jak spędzić czas?

widok na rynek w Oświęcimiu z zabytkowymi kamienicami wokół
Oświęcim zaskakuje bogatą ofertą kulturalnych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej pod nazwą Muzyka Zaklęta w Drewnie to zachęta do spędzenia letnich weekendów w otoczeniu pereł drewnianej architektury, a artystyczne prezentacje Festiwalu Jesień Oświęcimska zapraszają do wspólnej zabawy. Jarmark Kasztelański, czyli plenerowa impreza Muzeum Zamku w Oświęcimiu, tradycyjnie odtwarza realia minionych epok, zapoznając bywalców z historią miasta. Koncerty organizowane z okazji Dni Miasta Oświęcim rozsławiają ten rejon na całą Polskę. Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie cyklicznie zaprasza na warsztaty rzemiosła i rękodzieła ludowego w ramach Etnomanii, a podczas Ziemniaczyska pod Lipowcem można spróbować kulinarnych specjałów dawnych czasów. Warto wpisać w swój kalendarz także Święto Karpia, które zachwyca każdego, kto ceni sobie regionalne dobra kulinarne.

Smaki ziemi oświęcimskiej to miód na serce każdego fana regionalnych przysmaków! Będąc w okolicy należy spróbować przepysznego Karpia Zatorskiego, ziemniaka po cabańsku, żuru po przeciszowsku oraz Chleba Revel. Warto skosztować również krówki zatorskiej, buchty bolęcińskiej, przybory mirowskiej i hulajdy. Już same nazwy tych potraw budzą ciekawość, a smak pozostaje tajemnicą aż do momentu spróbowania. Małopolska Trasa Smakoszy to świetna sposobność bliższego zapoznania się z ziemią oświęcimską od strony kuchni.

Fanom parków rozrywki, adrenaliny dostarczą takie miejsca, jak Energylandia czy Zatorland, gdzie cała rodzina spędzi czas aktywnie w specjalnie dedykowanych strefach tematycznych.

Skorzystaj z Wyszukiwarki i odkrywaj regiony lub przeglądaj Powiązane Treści.

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>