W Małopolsce możesz znaleźć swoją drugą połówkę i to prawie w chmurach!

Wieża widokowa Słotwiny Arena Krynica Zdrój
Jeśli na szczycie góry Modyń, w Beskidzie Wyspowym poznasz swoją drugą połówkę, to do końca życia będziecie już razem! Tak głosi jedna z legend związana z tym miejscem. Inni, którzy szukanie miłości swojego życia mają już za sobą, mogą odwiedzić tę górę z innego powodu. Kolejna legenda głosi, że właśnie tutaj zbójnicy ukrywali zrabowane złoto, które do tej pory nie zostało odnalezione.

Jeśli nie jesteś jeszcze w pełni zaintrygowany tym miejscem, to wybierz się na Modyń po niesamowite widoki. Każdy, kto wejdzie na szczyt koniecznie musi wspiąć się na 27 metrową wieżę widokową, która od początku lipca 2021 roku staje się nową atrakcją turystyczną Beskidu Wyspowego! Warto? Oczywiście, że tak! Z wieży rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na pasma Beskidów, Pienin i Tatr.

#challenge Wieża. Małopolska!

Jeśli lubisz wyznaczać sobie cele i konsekwentnie je realizować, ale mieć przy okazji dużo frajdy, to przyjmij nasze, niełatwe wyzwanie! W całej Małopolsce rozlokowane są wieże, podobne do tej na górze Modyń. Zdobywaj góry, na szczytach których znajdziesz wieże widokowe, a za nagrodę przyjmij to co zobaczysz po wejściu na te drewniane konstrukcje. Wieże widokowe, do których dotarcie musi zostać poprzedzone górską wędrówką znajdziesz m.in. w Beskidzie Sądeckim: na Eliaszówce (1023 m n.p.m.) i Koziarzu (943 m n.p.m.);  Gorcach: na Lubaniu 1211 m n.p.m.), Gorcu (1228 m n.p.m.) i Magurkach (1108 m n.p.m.) Pogórzu Wiśnickim: Szpilówka (516 m n.p.m.).

Jeśli już dotrzecie na wieżę widokową na szczycie Gorca, a mielibyście ochotę na dłuższy spacer, żeby zobaczyć kolejne ważne miejsce, z którym wiąże się bardzo znana legenda Gorców, powinniście wyruszyć zielonym szlakiem w kierunku zachodnim na Polanę Jaworzyna Kamienicka. Tutaj znajduje się słynna Bulandowa Kapliczka, która jest nie tylko najstarszym zabytkiem sakralnym w Gorcach. Jak głosi legenda kapliczkę ufundował na początku XX wieku Tomasz Chlipała „Bulanda”- baca ze Szczawy, znany gorczański uzdrowiciel i czarownik. Był bardzo religijny, ale miejscowi podejrzewali, że ma związki z samym diabłem. Jak głosi legenda podobno pod kapliczką zakopał wielkie skarby, a na samej polanie znajduje się tajne wejście do największej gorczańskiej jaskini, w której zbójcy mieli kryjówkę. 

Widoki bez wysiłku

Jeśli #challenge Wieża. Małopolska to nic dla Ciebie, nie przejmuj się. Mamy dobrą wiadomość. Są w Małopolsce wieże widokowe, z których rozpościerają się wyjątkowe krajobrazy, a dotarcie do nich nie wymaga większego wysiłku. Możemy zacząć od tej najbardziej spektakularnej, a jednocześnie jednej z najłatwiejszych do zdobycia, mimo, że najwyższej w Polsce (49,5 metra wysokości): wieży widokowej i ścieżki w koronie drzew w Krynicy-Zdroju. Wejście na wieżę i przejście ścieżki gwarantuje spektakularne widoki i niemałe emocje!
Kolejna ciekawa propozycja to platforma widokowa w Woli Kroguleckiej w Beskidzie Sądeckim. Rozpościera się z niej widok na Pasmo Radziejowej, Kotlinę Sądecką, Gorce i Beskid Wyspowy. Koniecznie zajrzyjcie jeszcze na Jaworz w pobliżu Limanowej, z widokiem na Jezioro Rożnowskie, Nowy Sącz, Beskid Sądecki i Niski, a także Pieniny i Tatry.

Warto dodać, że wiele z tych miejsc dzięki budowie wież widokowych bardzo zyskało na atrakcyjności. Wcześniej, w większości z zalesionych szczytów nie udało się dojrzeć na horyzoncie zbyt wiele. Teraz wejście na wieżę, wysoko ponad korony drzew gwarantuje przepiękne widoki.

 

 

Multimedia


 
Scaricare l’applicazione VisitMałopolska gratis
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Risorse Correlate