Tajemnice olkuskich klasztorów

Kościół w Olkuszu
Powstał kolejny film z cyklu „Olkuskie historie” realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu. Film zatytułowany „Tajemnice olkuskich klasztorów” przybliża historię zgromadzeń zakonnych, jakie przez wieki istniały w Olkuszu.

W nowym filmie można zobaczyć miejsca, gdzie istniały w Olkuszu klasztory Augustianów i  Zakonu Ducha Świętego. Można też dowiedzieć się wielu ciekawostek i poznać legendy związane z olkuskimi zgromadzeniami zakonnymi, a także zobaczyć pamiątki, jakie pozostały po rozebranych w XIX wieku klasztorach i kościołach. Ciekawostką są prezentowane w filmie archiwalne dokumenty, ryciny, fotografie i plany miasta związane  z tematem filmu.

 

 

Cykl filmowy „Olkuskie historie” jest propozycją, która ma zachęcić do poznawania zarówno tych znanych, jak i mniej znanych wydarzeń z historii miasta, zabytków i atrakcji turystycznych.  W sytuacji ograniczeń związanych z epidemią, taki spacer po historii miasta śladem miejsc pokazanych w filmie, to pomysł na ciekawe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu.

Zachęcamy także do zapoznania się z listą archiwalnych i współczesnych filmów związanych z Olkuszem. Listę filmów wraz z krótkim opisem i linkami do stron internetowych, na których zostały zamieszczone można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w zakładce „Olkusz okiem kamery”. 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets